Hüsnü Akhan
Hüsnü Akhan Başkan Vekili, Doğuş Grubu
Biyografi
Çağla Saraç
Çağla Saraç Sanat Danışmanı, Doğuş Grubu
Biyografi
Hasan Bülent Kahraman
Hasan Bülent Kahraman Akademisyen, Sanat Eleştirmeni, Sanat Kuramcısı, Kadir Has Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı ve Rektör Yardımcısı
Biyografi
Sinan Demirtaş
Sinan Demirtaş Sanatçı
Biyografi
Sabiha Kurtulmuş
Sabiha Kurtulmuş Kurucu Direktör, Merkür Galeri
Biyografi
Süleyman Saim Tekcan
Süleyman Saim Tekcan İMOGA – İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı
Biyografi
Çağla Göksu
Çağla Göksu MSGSÜ Devlet Konservatuarı, Öğretim Üyesi
Biyografi

A Corner in the World X bomontiada ALT

İlk yılında Türkiye ve dünyadan sanatçıların katıldığı sergileriyle tanınan bomontiada ALT, değişen yüzüyle genç yaratıcıların buluşabilecekleri, deneyimlerini paylaşabilecekleri ve diyalog geliştirebilecekleri bir platforma dönüşüyor. bomontiada ALT, yeni dönemde A Corner in the World’ün yön verdiği programıyla performans sanatları ve görsel sanatlar, ses ve malzemelere başvuran pratikler arasında köprüler kuran yenilikçi işlere alan açacak.

Eş-küratörler
Fatih Gençkal
Oyuncu ve yönetmen. A Corner in the World ve Studio 4 Istanbul’un kurucu genel sanat yönetmeni ve bomontiada Alt’in eş-küratörü. Siyaset Bilimi, Oyunculuk ve Çağdaş Dans eğitiminin ardından oyuncu, dansçı, yönetmen, eğitmen, yönetici ve küratör olarak ulusal ve uluslararası alanda çalıştı. Performansçı ve yönetmen olarak çalışmaları Theater Freiburg, TheaterFormen (Almanya), Julidans (Hollanda), PS122 (ABD) ve İstanbul Tiyatro Festivali başta olmak üzere pek çok festival ve mekanda sergilendi. Fatih, Yeni Tiyatro Dergisi Beklan Algan Ödülü adayı (2014) ve Direklerarası Seyircileri Yeni Mekan Yöneticisi (2015) ödülü sahibi.

Claire Zerhouni
Siyaset bilimi, İletişim ve Sosyoloji eğitiminin ardından, kültür yöneticisi, eğitmen, yazar ve küratör olarak çeşitli projelerde yer aldı. Epic Theater Ensemble (A.B.D), Le CENT QUATRE and the Arab World Institute (Fransa), the French Institute (Suriye/Türkiye), Siwa Plateforme (Fransa/Tunus), arthereistanbul (Türkiye), Sundance Institute (A.B.D) dahil olmak üzere farklı kurumlarla çalıştı. Makaleleri basılı ve online yayınlarda (Time Out Istanbul, Artradar, Yabangee) yayınlandı. Şu anda A Corner in the World’un yerel ve uluslararası alanda gelişimi üzerine çalışıyor ve bomontiada Alt’in eş-küratörlüğünü üstleniyor.

Burcu Yılmaz
Dansçı, eğitmen ve kültür yöneticisi. A Corner in the World için iletişim ve seyirci geliştirme konuları üzerine çalışıyor ve bomontiada Alt’ın eş-küratörlüğünü üstleniyor. Kültürel miras ve sanat yönetimi ve performans sanatları eğitimi aldı. Anadolu Kültür (Türkiye), Friche Laiterie (Fransa), Global Heritage Fund (A.B.D) gibi farklı ulusal ve uluslararası kurumlarda çalıştı. Dansçı ve oyuncu olarak Villa Theatre (Fransa) ve Altenburg Devlet Tiyatro’sunun (Almanya) projelerinde yer aldı. Yaratıcı dans ve doğaçlama üzerine çocuklar dahil olmak üzere farklı gruplar için eğitimler tasarlıyor. Aynı zamanda, ALTüst Eski Datça isimli yaratıcı mekânın ortak-kurucusu.