Cem Mirap

1974 doğumlu Cem Mirap, Liseyi T.E.D Ankara Koleji’nde okuduktan sonra, Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını ise New York’ta CUNY Baruch Collage’da reklam üzerine yapmıştır.

New York’ta yaşadığı yıllarda yiyecek – içecek sektörüne ilgi duymaya başlayan Cem Mirap, 2003’te bir dünya seyahati gerçekleştirerek Türkiye’ye döndükten sonra; 2004 yılı sonuna doğru Türkiye’nin en önemli yiyecek içecek markalarından Lucca’yı, 2014 yılında ise ikinci markası Cantinery’i yaratmıştır. Cem Mirap, aynı zamanda premium yiyecek içecek dijital platformu Fuudy’nin kurucu ortağıdır.

Aynı düşünce yapısında olan benzer insanların buluşma noktası olan Lucca Bebek’te gerçekleştirdiği pop-up sanat etkinlikleri ile sektöründe öncü olan Mirap, sanatı Lucca’nın formülünün bir parçası olarak tanımlamaktadır. Açıldığı günden bu yana iki ayda bir farklı sanatçıların eserlerine yer veren ve çağdaş sanata yaptığı yatırım ile dikkat çeken Lucca, sanat – gastronomi ekseninde bir trendin yaratıcısı olmuştur.

İstanbul Bebek’te bulunan ikonikleşmiş buluşma noktası “Lucca Bebek” dışında Mandarin Oriental, Bodrum’da 2021 sezonunda “Lucca by the Sea” ve hemen ardından gelen 2022 sezonunda da “Lucca Beach”i açmış, Ege ruhu ile pop ve eğlenceli Lucca kimliğinin buluştuğu bu yeni konseptler ile Türk ve dünya basınında ses getirmiştir.

Wallpaper dergisinin Bebek’te hareketliliği başlatan, kendi kulvarının lideri, Conde Nast Traveller’ın ise İstanbul’un süper hip restoranı olarak tanımladığı Lucca’nın sahibi ve kurucusu Cem Mirap evli ve 2 çocuk babası olan Mirap, TURYİD Yönetim Kurulu üyesidir.